Często po latach zapominamy autora lub tytuł książki, w pamięci pozostaje jednak bohater i jego przygody, bo to ON przedłuża życie książce. 5 listopada przypada specjalny dzień poświęcony naszym ukochanym postaciom z bajek i baśni, zwany Dniem Postaci z Bajek.

     Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły chętnie włączają się w akcje, które popularyzują książki i czytelnictwo. Już w piątek na szkolnych korytarzach pojawiły się bajkowe postacie w ramach projektów czytelniczych organizowanych w klasach starszych. Uczniowie klasy VI b kreowali znanych bohaterów literackich, prezentując fragmenty bajek młodszym kolegom z klas czwartych, przypominali ich losy i zachęcali do przeczytania całości przygód.

      W poniedziałek uczniowie klas I – III również mieli okazję gościć znane postacie bajkowe: Czerwonego Kapturka, Kota w butach, Królewnę Śnieżkę oraz Babę Jagę. Popularni bohaterowie książek przedstawili się dzieciom, krótko opowiedzieli o swoich przygodach i zachęcili do przeczytania książek o sobie. W bajkowe postacie wcieliły się dziewczynki z koła bibliotecznego z klasy V b.

     A jaki jest Wasz ulubiony bohater książkowy? Może w takim dniu warto przypomnieć sobie jego losy i wziąć udział w konkursie plastycznym „Moja ulubiona postać z bajki” ogłoszonym przez bibliotekę szkolną w klasach I – III. Postacie literackie czekają na Was na kartach książek, a biblioteka zaprasza do ich wypożyczenia. Do czytania zachęcają także przygotowane gazetki i wystawki książek.

Opracowała: R. Sikora

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!