9 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo – plastycznego pt. „I ty możesz zostać kumplem Mikołajka”. Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim - Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży. 

     Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań dzieci twórczością Rene Goscinnego, sprawdzenie stopnia znajomości książek z serii o Mikołajku, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych dzieci oraz uczczenie 40 rocznicy śmierci Rene Gościnnego. Rywalizacja czytelnicza trwała od 25 września do 31 października 2017 r.

     W konkursie wzięło udział blisko 190 dzieci. W części czytelniczej – 29 uczestników, w części plastycznej – 158 uczestników. Ich zadaniem było rozwiązanie krzyżówki i wypełnienie testu (klasy IV – VI) lub wykonanie dowolną techniką portretu Mikołajka (klasy I – III) w czytelni w godzinach otwarcia biblioteki. Wśród laureatów części plastycznej znaleźli się także uczniowie z SP 9 z klasy III c: Łukasz Świgoniak zajął trzecie miejsce, a Tobiasz Patalong zdobył wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu!

     Podczas wizyty w Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim - Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży prace konkursowe wykonali wszyscy uczniowie z klasy IIIc, za co otrzymali pamiątkowy dyplom i słodki upominek.

     Udział w konkursie oraz wycieczka do biblioteki publicznej, to elementy czytelniczego projektu edukacyjnego realizowanego w klasie IIIc , w ramach którego uczniowie poznawali humorystyczne opowiadania o przygodach małego francuskiego chłopca Mikołajka i jego przyjaciół.

Opracowały: R. Sikora, E. Nawrocka

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!