We wtorek nasza biblioteka zaroiła się od gości. Pojawiły się postacie z bajek:  Kot w butach, Krasnoludki, Wróżka i Królowa Książek. Najważniejszymi jednak tego dnia gośćmi byli uczniowie klas pierwszych z wychowawczyniami.

      Pierwszoklasiści, w trakcie swojej drugiej wizyty w bibliotece szkolnej, zapoznali się z regulaminem wypożyczalni oraz z zasadami zachowania, wypożyczania i poszanowania książek. W czasie krótkiej inscenizacji, postacie z bajek zachęcały do czytania, prezentowały zasoby biblioteki oraz przekazały prośby książek. Na zakończenie sama Królowa Książek uroczyście pasowała pierwszaków na czytelników naszej szkolnej biblioteki.

     Podsumowaniem imprezy było wypożyczenie przez każde dziecko pierwszej książki, do której zostały dołączone kolorowe zakładki.

     Z naszymi nowymi czytelnikami spotkała się pani dyrektor Justyna Uciechowska oraz panie wicedyrektor Maria Gryczka i Iwona Wojciechowska, które życzyły im miłych chwil spędzonych z książkami.

     Uroczystość pasowania na czytelnika wpisała się już na trwałe w kalendarz imprez bibliotecznych i szkolnych. Jest to zawsze ważne wydarzenie, zarówno dla naszej szkolnej książnicy, która zyskuje dużą grupę nowych czytelników, jak i dla uczniów klas pierwszych, którzy stają się od tej pory pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki. 

Opracowała: R. Sikora

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!