Dziecięca wyobraźnia to niezwykła kraina, pełna przygód, emocji i kreatywności. Czytanie książek sprawia, że staje się ona coraz bogatsza, a każda nowa opowieść uczy, rozwija, bawi. Mówiła o tym naszym uczniom niezwykła autorka- pani Donata Dominik-Stawicka. Pani Donata jest ostrowianką, literaturoznawcą, poetką, pasjonatką historii, autorką książek naukowych, a od kilku lat również młodzieżowych. W piątek, 27 kwietnia w ramach cyklicznych spotkań w naszej bibliotece odwiedziła młodych czytelników, aby opowiedzieć o napisanych przez siebie książkach dla najmłodszych: „Dzieci z Lewkowca”, „Michałek i skarb szwoleżerów”, a także zbiorze legend „Nad nami Orzeł Biały”. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowiadań pani Donaty, dowiedziały się skąd czerpie pomysły na napisanie książek i zadały autorce wiele ciekawych pytań. Ponadto, w trakcie spotkania, w ramach realizacji programu PoczytajMy, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, uczennice klasy III gimnazjum z Wysocka Małego przeczytały dzieciom obszerne fragmenty książek pani Dominik-Stawickiej. Finałem spotkania był konkurs na portret Michałka - głównego bohatera najnowszej książki pani Donaty. Najlepsze prace zostały nagrodzone przez autorkę, choć wybór był trudny, a wszystkie portrety wyjątkowe. Spotkanie było niezwykłym przeżyciem zarówno dla uczniów „Dziewiątki” jak i młodzieży z Wysocka Małego, a opowieści pani Donaty Dominik-Stawickiej zachęciły do czytania i pokazały, że historia naszego kraju jest pełna fascynujących wątków.  

Opracowała: J.Perz

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd