25 maja odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ewarysta Estkowskiego w Ostrowie Wielkopolskim uroczyste spotkanie podsumowujące dwa lata działalności Szkolnych Klubów Książki. Podczas spotkania po obejrzeniu krótkiego programu artystycznego zaproszeni goście przedstawili początki powstania SKK, ich pomysłodawcę, dyrektora Biblioteki Publicznej Andrzeja Grabowskiego oraz pokazano fragment zajęć prowadzonych przez pana Tomasza Gruchota z udziałem zaproszonych uczniów. Naszą szkołę reprezentowała pani Dyrektor Justyna Uciechowska oraz reprezentantki koła bibliotecznego z klasy Vb: Hania Hajnus, Julia Pulikowska i Marysia Sperling pod opieką pani Marii Grobelnej.

Inauguracja pilotażowego programu Dyskusyjnych Klubów Książki w trzech  ostrowskich szkołach podstawowych odbyła się dwa lata temu.  Przedsięwzięcie jest wynikiem współpracy Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego z bibliotekami funkcjonującymi w miejskich placówkach oświatowych. Patronat nad projektem objęła wiceprezydent miasta, Ewa Matecka. Celem działalności SKK jest promocja literatury, a także różnorodne formy obcowania z tekstem i jego kulturowym tłem. Książka jest punktem wyjścia w procesie poznawania rzeczywistości i próbach jego opisu. Omawiano dzieła na wielu płaszczyznach, począwszy od artystycznej, poprzez społeczną i psychologiczną, skończywszy na filozoficznej. Spotkania  w naszej szkole prowadzi dr Tomasz Gruchot, nauczyciel, polonista, znawca literatury współczesnej. Uczestnikami zajęć są uczniowie klas IV-VI, skupieni w kole bibliotecznym pod opieką bibliotekarki Renaty Sikory.

Opracowała: M. Grobelna

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!