29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To wydarzenie ma w naszym kraju już siedemnastoletnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Nasza szkolna książnica od dziesięciu lat włącza się w tę akcję, propagując głośne czytanie wśród uczniów i nauczycieli. Tegoroczne obchody, wzorem lat ubiegłych, objęły całą szkołę. Czytali wszyscy: nauczyciele, wychowawcy świetlicy, no i oczywiście bibliotekarki. Oprócz głośnego czytania były także rozmowy o ulubionych książkach, które przynieśli dzisiaj uczniowie, dyskusje oraz inne zajęcia inspirowane przeczytanym tekstem.
 
Biblioteka szkolna zaprosiła dzisiaj w swoje progi wszystkich uczniów klas I - III, aby popularyzować twórczość Janiny Porazińskiej, której rocznica urodzin przypada także 29 września. 
Czytelnicze spotkania dały wszystkim mnóstwo radości i zachęcały swą formułą do propagowania głośnego czytania. Stały się także okazją do uroczystej inauguracji kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" w nowy roku szkolnym.
 
Opracowała: R. Sikora

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!