W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny do ogólnopolskiego programu "PoczytajMy". Podmiotem prowadzącym i realizującym program jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Program ma na celu kształtowanie nawyku czytania książek i promuje czytelnictwo wśród młodych. Dzięki uczestnictwu w programie "PoczytajMy" młodzi ludzie mają okazję zetknąć się z wolontariatem. Kontakt z młodszymi uczy ich budowania więzi, a publiczne wystąpienia pozwalają zyskać więcej pewności siebie. Praca z małymi dziećmi może wiele nauczyć młodych wolontariuszy: rozwija odpowiedzialność i cierpliwość, buduje poczucie wartości, pomaga pokonać nieśmiałość, pozwala zdobyć doświadczenie w pracy na rzecz innych, ale przede wszystkim przynosi dużo radości. Głośne czytanie wspiera rozwój dzieci: rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata i uczy wartości moralnych.

Czytelnicza inicjatywa realizowana jest w takiej samej formule jak w latach ubiegłych. Uczestnicy spotykają się w bibliotece w ramach Szkolnego Klubu Książki (klasy VI) oraz Koła Miłośników Książek (klasa V b) i przygotowują zajęcia czytelnicze dla swoich młodszych kolegów i koleżanek.

Dziewczynki pod opieką i wsparciem pani bibliotekarki Renaty Sikory przygotowały pierwsze spotkania w czytelni dla dzieci z VI, VII i VIII grupy Przedszkola nr 15 pod hasłem "Urodziny Kubusia Puchatka" .

Uczestnikami zajęć były grupy przedszkolaków – pięcio i szaściolatków. Uczennice przygotowały prezentację przedstawiającą historię powstania książkowego misia. Jednak głównym elementem spotkania było głośne czytanie książki „Urodziny Kubusia Puchatka” oraz obejrzenie wystawy zorganizowanej w czytelni.

Na zakończenie mili goście otrzymali pamiątkowe kolorowanki z wizerunkiem dostojnego jubilata oraz otrzymali zaproszenie na kolejne spotkanie z książką w naszej bibliotece.

Opracowała: R. Sikora

 

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd