W środę 31 października ponownie gościliśmy w naszej bibliotece szkolnej przedszkolaków. Dzieci z grup VI, VII i VIII miały okazję uczestniczyć w kolejnych zajęciach czytelniczych zorganizowanych przez swoje starsze koleżanki z klas V i VI. Głównym bohaterem spotkania był Plastuś, bohater książki Marii Kownackiej „Plastusiowy pamiętnik”.

Mali goście poznali historię powstania tej sympatycznej postaci książkowej oraz wysłuchali rozdziału „Dlaczego nazywam się Plastuś”. Mieli także możliwość obejrzenia filmiku pt. „Nasz dom” z serii „Plastusiowy pamiętnik”, który powstał na motywach książki Marii Kownackiej.

Dalszą część zajęć wypełniły zajęcia plastyczne, w czasie których przedszkolacy z pomocą starszych uczennic tworzyli z plasteliny postać Plastusia. Powstały piękne prace, które stanowiły miłą pamiątkę spotkania w bibliotece.

Wizyta dzieci w naszej książnicy odbywała się w ramach realizacji ogólnopolskiego programu „PoczytajMy”. Kolejne spotkanie już wkrótce.

Opracowała: R. Sikora

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!