Często po latach zapominamy autora lub tytuł książki, w pamięci pozostaje jednak bohater i jego przygody, bo to ON przedłuża życie książce. 5 listopada przypada specjalny dzień poświęcony naszym ukochanym postaciom z bajek i baśni, zwany Dniem Postaci z Bajek.

Nasza biblioteka szkolna chętnie włącza się we wszystkie akcje, które popularyzują książki i czytelnictwo, toteż 5 listopada klasy pierwsze i drugie miały okazję gościć znane postacie bajkowe: Czerwonego Kapturka, Kota w butach, Królewnę Śnieżkę, Śpiącą Królewnę, Królową Śniegu oraz Pippi Pończoszankę. Popularni bohaterowie książek przedstawili się dzieciom, krótko opowiedzieli o swoich przygodach i zachęcili do przeczytania książek o sobie. Królowa Śniegu prezentowała bajkowe zagadki, z  którymi uczniowie świetnie sobie poradzili. Bajkowe postacie odwiedziły także dzieci z VI, VII i VIII grupy Przedszkola nr 15. W bajkowe postacie wcieliły się dziewczynki ze Szkolnego Klubu Książki.

A jaki jest Wasz ulubiony bohater książkowy? Może w takim dniu warto przypomnieć sobie jego losy. Postacie literackie czekają na Was na kartach książek, a biblioteka zaprasza do ich wypożyczenia.

Opracowała: R. Sikora

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!