W ramach współpracy biblioteki szkolnej z Biblioteką Pedagogiczną nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Calisiada 2018”. Przedsięwzięcie to realizowane było przez Pedagogiczną Bibliotekę Publiczną Książnicę Pedagogiczną im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Pięcioosobowy zespół złożony z uczennic klasy VIb w składzie: Magdalena Grzela, Hanna Maury, Anna Karolak, Julia Pulikowska i Maria Sperling pod opieką p.Marii Grobelnej,  rywalizował z drużynami z trzech innych szkół, biorąc udział w wielkoformatowej grze planszowej w formie chińczyka.

Rozgrywki miały na celu sprawdzenie wiedzy uczniów na temat 100 - lecia Odzyskania Niepodległości, 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz 180 rocznicy urodzin Adama Asnyka. Nasza drużyna jako pierwsza ukończyła grę, odpowiadając po drodze na trudne pytania dotyczące dziejów Polski, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów naszego regionu. Wszyscy uczestnicy rozgrywek świetnie się bawili, jednocześnie wzbogacając swoją wiedzę. Gratulujemy naszym uczennicom wiedzy historycznej.

Opracowała: M. Grobelna

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!