Pluszowe misie – miękkie i miłe w dotyku są ulubieńcami wszystkich dzieci. Pocieszają, dodają otuchy, są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku. 23 listopada społeczność Szkoły Podstawowej nr 9, wspólnie z przedszkolakami, postanowiła uhonorować pluszowego przyjaciela.

Nasza biblioteka od wielu lat celebruje święto pluszaków, przy okazji propagując literaturę, której głównymi bohaterami są misie. Nie inaczej było w tym roku. W piątkowy poranek w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas pierwszych oraz trzy grupy dzieci z Przedszkola nr 15, aby świętować ze swoimi miśkami. Impreza rozpoczęła się od wspólnej zabawy ruchowej w rytm popularnej piosenki „Jada, jadą misie”, później dzieciom została przedstawiona historia pluszowej zabawki. Najmłodsi wysłuchali krótkich tekstów literackich z misiem w roli głównej, były także misiowe zagadki i gimnastyka z Misiem Bu. Spotkanie uatrakcyjnili przedszkolacy, którzy zaprezentowali piosenkę o misiach w języku migowym.

Inicjatorkami i organizatorkami przedsięwzięcia były uczennice z Koła Miłośników Książek z klasy V b, które wspierała bibliotekarka - pani Renata Sikora. Spotkanie sprawiło wszystkim uczestnikom wiele radości i dostarczyło niezapomnianych wrażeń.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego do świętowania włączyli się wszyscy uczniowie. Misie zasiadły dumnie na stolikach uczniowskich, wśród zeszytów i podręczników, w sali gimnastycznej ćwiczyły razem z dziećmi, a podczas przerw były przytulane i kochane. Misie były tematem lekcji bibliotecznych oraz zajęć z kodowania. Powstały także misiowe wystawki w klasach i w bibliotece. Ukochane pluszaki były także inspiracją dla siódmoklasistek, które wcieliły się w te urocze stworzenia.

Pluszowy miś – bohater – tego wyjątkowego dnia towarzyszył zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Za rok ponownie zagości w murach SP9. A my czekamy na niego z niecierpliwością!

Opracowała: R. Sikora

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!