Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”słowami znanej polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla Wisławy Szymborskiej – biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do tej zabawy.

Czekamy na Was od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.30. Zapewniamy fantastyczne przygody, niezapomniane przeżycia, wierną przyjaźń, poznanie świata i ludzi, rozwijanie zainteresowań, czyli setki ciekawych książek z różnych dziedzin wiedzy.

Biblioteka zaprasza także do odwiedzania czytelni, w której możecie wyszukiwać  potrzebne informacje, odrabiać zadania domowe, miło spędzić czas wolny. Na pożeraczy książek czeka Szkolny Klub Książki, bibliomaniakom  proponujemy kolo biblioteczne, a miłośnikom gier i słownych łamigłówek polecamy „Skrabble w bibliotece”, można także sprawdzić swoje umiejętności w innych grach planszowych.

                 Nad tymi wszystkimi działaniami czuwają panie bibliotekarki Renata Sikora i Maria Grobelna, którym w pracy przyświeca maksyma Joachima Lelewela „Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana.”

Opracowała: R. Sikora

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd