29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to ma w naszym kraju już 15 - letnią tradycją. Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

     Czytanie na głos najmłodszym zapewnia emocjonalny rozwój dziecka, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poszerza wiedzę, ułatwia naukę oraz kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

     Od kilku lat nasza szkolna biblioteka włącza się w tę akcję, propagując głośne czytanie wśród uczniów i nauczycieli. Jak co roku, do biblioteki, zostali zaproszeni uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami. Spotkanie stało się okazją do popularyzacji twórczości Janiny Porazińskiej, której rocznica urodzin przypada także 29 września.

     Pierwszoklasiści poznali historię, w której „Agata nogą zamiata”, uczniowie klas drugich usłyszeli o przygodach „Szewczyka Dratewki", a trzecioklasiści wysłuchali kilku bajek o zwierzętach z tomu „Zuchwały strzyżyk". Teksty te zostały zaprezentowane przez zaproszonych gości: panią Justynę Uciechowską - dyrektora naszej szkoły, wicedyrektorów szkoły – panie: Iwonę Wojciechowską i Marię Gryczkę, a także panią Mirosławę Kordon- pracownika obsługi naszej szkoły oraz panie bibliotekarki: Renatę Sikorę i Marię Grobelną. Wspólnie z nami Dzień Głośnego Czytania celebrowali: pani Krystyna Pichet – Kierownik Referatu Oświaty oraz Przewodniczący Rady Rodziców – pan Hubert Kłopocki.

     Dzień Głośnego Czytania  zainaugurował w roku  2016/2017 w naszej szkole kampanię „Cała Polska czyta dzieciom".

Opracowała: Renata Sikora

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd