29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To wydarzenie ma w naszym kraju już osiemnastoletnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.
Nasza szkolna książnica od jedenastu lat włącza się w tę akcję, propagując głośne czytanie wśród uczniów i nauczycieli. Tegoroczne obchody, wzorem lat ubiegłych, objęły całą szkołę. W poniedziałek
30 września czytali wszyscy: nauczyciele, wychowawcy świetlicy, no i oczywiście bibliotekarki. Oprócz głośnego czytania były także rozmowy o ulubionych książkach, które przynieśli uczniowie, dyskusje oraz inne zajęcia inspirowane przeczytanym tekstem.

Czytelnicze spotkania dały wszystkim mnóstwo radości i zachęcały swą formułą do propagowania głośnego czytania. Stały się także okazją do uroczystej inauguracji kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" w nowy roku szkolnym.

Opracowała: R. Sikora

DMC Firewall is a Joomla Security extension!