8 listopada uczniowie z klasy II c byli specjalnymi gośćmi na spotkaniu autorskim z panią Renatą Piątkowską, jedną z najbardziej znanych współczesnych polskich autorek publikacji przeznaczonych dla najmłodszych. Wśród najbardziej popularnych tytułów autorstwa tej pisarki są między innymi: „Przygoda ma kolor niebieski”, „Szczęście śpi na lewym boku”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Lemoniadowy ząb”, „Dziadek na huśtawce”, „Paluszki”, „Wieloryb”, „Twardy orzech do zgryzienia” i wiele, wiele innych. Jak dotychczas, Piątkowska wydała przeszło dwadzieścia książek dla dzieci.
Podczas spotkania dzieci zapoznały się z twórczością Pani Renaty. Autorka z wielkim zaangażowaniem przedstawiała swoje książeczki, opowiadała o przygodach swoich bohaterów. Pisarce towarzyszyła Pani Elżbieta Malwina Kożurno – lektorka, która w wyjątkowy sposób zaprezentowała wybrane utwory Pani Renaty.

Celem spotkania autorskiego było kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie zainteresowań najmłodszych oraz zapoznanie z twórczością Pani Renaty Piątkowskiej.  Spotkania autorskie są  aktywną zachętą do czytania, rozwijają wrażliwość uczniów i upowszechniają szeroko pojętą kulturę języka. Miłą niespodzianką była możliwość kupienia książeczek autorki z osobistą dedykacją.
Wizyta w Mediatece i udział uczniów naszej szkoły w tak ciekawym wydarzeniu kulturalnym był możliwy dzięki współpracy biblioteki publicznej oraz naszej biblioteki szkolnej.

Opracowały: R. Sikora, E. Nawrocka