Drodzy Uczniowie!


Wkrótce będziemy obchodzić Święto Książki i Praw Autorskich, chcemy Wam przybliżyć to święto i zachęcić do zapoznania się z bardzo ciekawą prezentacją z ciekawostkami książkowymi, czyli Książka naj…..najstarsza, największa, najdroższa itp.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.
To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa obchodzone w ponad 100 krajach na całym świecie.. Tego dnia odbywa się mnóstwo wydarzeń związanych z czytaniem, spotkań z pisarzami, a dla wielbicieli książek księgarnie przygotowują rozmaite akcje promocyjne.
Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii (Hiszpania). W 1926 roku wystąpił z nim wydawca, Vicente Clavel Andrés. 23 kwietnia jest tam hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego
23 kwietnia to również symboliczna data dla literatury światowej. W tym dniu, w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Shakespeare i Inca Garcilaso de la Vega (przy czym datę śmierci Shakespeare’a podaje się według kalendarza juliańskiego, a pozostałych dwóch – według gregoriańskiego).


Link do prezentacji:
https://view.genial.ly/5e9c37aab65e370dac7ce380/interactive-image-ciekawostki-ksiazkowe

Opracowały: M. Grobelna, R. Sikora

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!