Często po latach zapominamy autora lub tytuł książki, w pamięci pozostaje jednak bohater i jego przygody, bo to ON przedłuża życie książce. 5 listopada przypada specjalny dzień poświęcony naszym ukochanym postaciom z bajek i baśni, zwany Dniem Postaci z Bajek.

Nasza biblioteka szkolna chętnie włącza się we wszystkie akcje, które popularyzują książki i czytelnictwo, toteż 7 listopada wszyscy uczniowie klas I – III oraz przedszkolacy mieli okazję gościć znane postacie bajkowe: Czerwonego Kapturka, Kota w butach, Królewnę Śnieżkę oraz Pippi Pończoszankę. Popularni bohaterowie książek przedstawili się dzieciom, krótko opowiedzieli o swoich przygodach i zachęcili do przeczytania książek o sobie. W bajkowe postacie wcieliły się dziewczynki z klasy IV b członkinie Szkolnego Klubu Książki. Akcja stała się także okazją do ogłoszenia konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki”.

A jaki jest Wasz ulubiony bohater książkowy? Może w takim dniu warto przypomnieć sobie jego losy. Postacie literackie czekają na Was na kartach książek, a biblioteka zaprasza do ich wypożyczenia.

Opracowała: R. Sikora