"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

     Piękne czytanie to niełatwa sztuka. Mogli się o tym przekonać uczestnicy, dziewiątej już edycji konkursu pięknego czytania, zorganizowanego przez naszą szkolną bibliotekę.

     W poniedziałkowe przedpołudnie do rywalizacji przystąpiło dziewięcioro uczniów klas trzecich. Ich zadaniem było zaprezentowanie, wcześniej przygotowanego, jednego z rozdziałów książki Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn". Komisja konkursowa oceniała każdego z uczestników biorąc pod uwagę: wyrazistość , płynność, bezbłędność oraz intonację czytanego tekstu. Wszyscy bardzo się starali, aby jak najlepiej poradzić sobie z wyznaczonym zadaniem, choć niektórych sparaliżowała trema. Najpiękniej czytały: Olga Włodarczyk z klasy III f (I miejsce), Barbara Muzyka z klasy III c (II miejsce) oraz Julia Guźniczak z klasy III i (III miejsce).

     Laureatom gratulujemy sukcesu! Pozostałym uczestnikom odwagi i wykorzystania możliwości prezentacji własnych umiejętności.

Opracowała: R. Sikora

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!