"My uczniowie pierwszej klasy, Tobie Książko przyrzekamy..." - takimi słowami pierwszoklasiści rozpoczęli przyrzeczenie składane w czasie pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Uroczystość ta wpisała się już na trwałe w kalendarz imprez bibliotecznych i szkolnych. Jest to zawsze ważne wydarzenie, zarówno dla naszej szkolnej książnicy, która zyskuje dużą grupę nowych czytelników, jak i dla uczniów klas pierwszych, którzy stają się od tej pory pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki.

     23 listopada wszyscy pierwszoklasiści gościli w szkolnej książnicy. W trakcie pierwszej wizyty w bibliotece zapoznali się z regulaminem wypożyczalni, z zasadami zachowania się w niej, wypożyczania oraz poszanowania książek. W czasie krótkiej inscenizacji dziewczynki z koła bibliotecznego zachęcały do czytania. Mówiły o wartości książek w życiu człowieka, a także przekazały prośby książek. Na zakończenie przedstawienia dzieci z klas pierwszych złożyły uroczyste przyrzeczenie. Tym samym dołączyły do szkolnej braci czytelników naszej biblioteki. 

     Podsumowaniem imprezy było wypożyczenie przez każde dziecko pierwszej książki, do której otrzymało kolorową zakładkę wykonaną przez uczniów klas III i IV, a wychowawcom przekazano "Prośby Książki".

     Życzymy nowym czytelnikom wielu ciekawych lektur i niezapomnianych przeżyć z książkami.

Opracowała: R. Sikora

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd