Kolejne „Spotkanie w bibliotece z ...” za nami. Tym razem czytelnię naszej biblioteki odwiedziła pani Maria Szeląg, na co dzień pracująca w Ostrowskim Centrum Kultury, a poza tym dobry duch wielu wystaw plastycznych organizowanych w naszym mieście. Ponadto prowadząca warsztaty rysunku w I Liceum Ogólnokształcącym.

     Specjalnie na to czytelnicze spotkanie nasz gość przygotował bajkę zatytułowaną „Zbyt miła”. Dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe w dużym skupieniu wysłuchały odczytanej opowieści. Następnie odpowiadały na pytania dotyczące treści przeczytanego tekstu. Okazało się, że były doskonałymi słuchaczami i zapamiętały bardzo wiele szczegółów. Nie zabrakło również rozmów o wykonywaniu różnorodnych prac plastycznych.

     Na zakończenie dzieci serdecznie podziękowały miłemu gościowi za ciekawą lekcję. „Spotkanie w bibliotece z ...” to cykliczne działanie, w którym uczestniczą osoby reprezentujące różne zawody i mające ciekawe zainteresowania. Szkolną bibliotekę odwiedzają goście, którzy czytają dzieciom różne utwory poetyckie i prozatorskie. Akcja organizowana jest w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Opracowała: K. Winiecka

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd