Pluszowe misie – miękkie i miłe w dotyku są ulubieńcami wszystkich dzieci. Pocieszają, dodają otuchy, są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku.

     Nasza biblioteka od wielu lat świętuje z naszymi kochanymi pluszakami, przy okazji propagując literaturę, której głównymi bohaterami są misie. Nie inaczej było w tym roku. 30 listopada w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas pierwszych oraz dwie grupy dzieci z Przedszkola nr 15, aby świętować ze swoimi miśkami.

     Impreza rozpoczęła się od wspólnej zabawy ruchowej w rytm popularnej piosenki „Jada, jadą misie”, później dzieciom została przedstawiona historia pluszowej zabawki, wysłuchały krótkich tekstów literackich z misiem w roli głównej, były także misiowe zagadki i gimnastyka z Misiem Bu.

     Spotkanie uatrakcyjnili przedszkolacy z grupy VIII, którzy zaprezentowali obecnym „Polkę” Straussa. Wszystkim bardzo podobał się taniec, dlatego dziewczynki zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Na zakończenie imprezy pani Maria Gryczka - wicedyrektor naszej szkoły – podziękowała wszystkim za wspólną zabawę i życzyła miłego dnia z pluszowymi ulubieńcami.

     Organizatorem Dnia Pluszowego Misia była bibliotekarka Renata Sikora, której w realizacji przedsięwzięcia pomagały dziewczynki z klasy IV b.

Opracowała: R. Sikora

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd