Od wielu już lat biblioteka szkolna świętuje z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Święto to jest okazją do propagowania literatury, której głównym bohaterem jest miś. W czytelni została przygotowana wystawka książek i pluszowych maskotek.

Dzieci odwiedzające czytelnię, chętnie oglądały wystawkę i zapoznawały się z „misiowymi lekturkami”.

Miś, jako bohater literacki, był również tematem lekcji bibliotecznych, które odbyły się na zastępstwach doraźnych w kilku klasach IV i V. Uczniowie dowiedzieli się jaka była historia powstania pluszowej zabawki. Przypomnieli sobie popularne misie z literatury polskiej i światowej: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Paddigton oraz niedźwiedź Baloo z „Księgi dżungli”, a także bohaterów bajek animowanych: „Gumisie”, „Troskliwe Misie”, "Przygody Misia Colargola”, miś Yogi i Bubu.

Zajęcia miały na celu uczczenie Święta Pluszowego Misia oraz popularyzację literatury polskiej i światowej, w której występują słynne misie.

Opracowała: R. Sikora