„Sleeveface – ubieramy się w książkę” to nazwa Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego zorganizowanego przez bibliotekę Gimnazjum nr 4, którego rozstrzygnięcie odbyło się 16 grudnia 2016 r., w obecności Naczelnik Wydziału Edukacji – Pani Jolanty Maćkowiak, Dyrektora Andrzeja Knopińskiego oraz zaproszonych gości.

     Zadaniem uczestników było wykonanie fotografii metodą sleeveface, której elementem jest okładka książki, czasopisma lub płyty wkomponowana w taki sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki.

     Każda praca charakteryzowała się taką pomysłowością, oryginalnością, nakładem pracy i cierpliwością autora, że komisja konkursowa nie była w stanie jednoznacznie wyłonić zwycięzców. Dlatego też organizatorzy zadecydowali, że zwycięzcami zostaną wszyscy uczestnicy i każdy z nich otrzyma nagrodę. Upominkami były kubki z grafiką zawierającą, między innymi konkursową fotografię danego uczestnika podpisaną jego imieniem.

     W konkursie udział wzięło 35 uczestników w przedziale wiekowym od II klasy szkoły podstawowej do III gimnazjalnej, z 10 szkół. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Anna Szkudłapska z klasy IV d, Oliwia Ludwiczak z klasy IV e i Jakub Zając z klasy V a.

     Po części oficjalnej i rozdaniu nagród każdy miał możliwość wykonania artystycznej okładki książki.

Opracowała: R. Sikora

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd