Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem obchodów tego święta jest zainteresowanie uczniów książkami i czytaniem. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem "Książka to dopiero początek …".

Nasza szkolna książnica, jak co roku, aktywnie świętowała. Zostały przygotowane okolicznościowe gazetki i wystawki. W tym okresie odbywało się wiele imprez i akcji popularyzujących książkę i promujących bibliotekę, jako miejsce przyjazne uczniom. Rozpoczęła się trzecia edycja cyklu po nazwą „Spotkanie w bibliotece z …”, zainaugurowano zajęcia pozalekcyjne Szkolnego Klubu Książki oraz koła bibliotecznego, miały miejsce cztery spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 15 w ramach Ogólnopolskiego programu „PoczytajMy”, świętowano 90 urodziny Kubusia Puchatka, odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia dyskusyjnego SKK w ramach projektu Ostrowskie Szkolne Kluby Książki oraz zajęcia integracyjno – czytelnicze dla uczniów klas pierwszych.

Sporym przedsięwzięciem była organizacja NOCY BIBBLIOTEK, która odbywała się pod hasłem „Mam apetyt na czytanie, czyli biblioteka od kuchni”
W okresie październikowego świętowania biblioteka zorganizowała różnorodne konkursy, które dla wielu stały się nie lada wyzwaniem: „Portret Kubusia Puchatka” dla uczniów klas II, „Moja zakładka do książki” dla uczniów klas III – IV, „List do mojego ulubionego bohatera książkowego” dla uczniów klas IV – VI. Powstało wiele przepięknych prac, które są i będą ozdobą naszej biblioteki.

Lekcje biblioteczne były kolejną okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki, zajęcia edukacyjne prowadzono z wykorzystaniem zbiorów bibliotecznych.

Podjęte działania miały na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promocję biblioteki szkolnej.

Opracowała: R. Sikora