Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto to jest okazją do organizacji wielu imprez, zajęć czytelniczych i lekcji bibliotecznych, na które zapraszani są czytelnicy.
Miłymi gośćmi okazały się dzieci z klas pierwszych oraz ich wychowawcy. Panie bibliotekarki zorganizowały zajęcia w trakcie, których dzieci poznały bibliotekę i jednocześnie dobrze bawiły się.
Pierwszoklasiści dowiedzieli się, co to regał, wypożyczalnia i czytelnia i jakie pełnią funkcje, zobaczyli jak ułożone są książki na półkach, jak wygląda karta czytelnika i karta książki. W trakcie spotkania panie bibliotekarki zwróciły uwagę na potrzebę czytania i walory edukacyjne książek. Podczas prezentacji multimedialnej uczniowie dowiedzieli się, czego książki nie lubią, czyli jak je szanować. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przygotowane dla nich książki. Mogły zobaczyć ich różnorodność i piękne ilustracje.

W czasie zajęć był również czas na zabawy ruchowe przy muzyce. Podczas wizyty w bibliotece nie mogło oczywiście zabraknąć głośnego czytania. Tym razem uczestnicy zostali zapoznani z bajką braci Grimm .

Wykonane przez uczniów klas pierwszych prace plastyczne "Co najbardziej podobało Ci się w bibliotece?" stanowiły ewaluację zajęć.

Opracowała: R. Sikora