Od października były kontynuowane spotkania Szkolnego Klubu Książki, które prowadził dr Tomasz Gruchot, nauczyciel, polonista, znawca literatury współczesnej. Uczestnikami SKK były uczennice klas VI, skupione w kole bibliotecznym pod opieką bibliotekarki Renaty Sikory. Celem działalności SKK była promocja literatury, a także różnorodne formy obcowania z tekstem i jego kulturowym tłem. Książka stała się punktem wyjścia w procesie poznawania rzeczywistości i próbach jej opisu. Omawiano dzieła na wielu płaszczyznach, począwszy od artystycznej, poprzez społeczną i psychologiczną, skończywszy na filozoficznej. 

     Dzięki programowi Ostrowskie Szkolne Kluby Książki nasza biblioteka wzbogaciła się w wygodne fotele i pufy, w które uczniowie zapadają się i oddajają lekturze ciekawych książek, które zostały zakupione również w ramach tego projektu.

     Szkolny Klub Książki działał w ramach pilotażowego programu Dyskusyjne Ostrowskie Szkolne Kluby Książki. Jesteśmy jedną z trzech szkół podstawowych zaproszonych do udziału w tym projekcie. Przedsięwzięcie jest wynikiem współpracy Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego z bibliotekami funkcjonującymi w miejskich placówkach oświatowych. Patronat nad projektem objęła wiceprezydent miasta, Ewa Matecka.

Opracowała: R. Sikora

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!