W tym roku szkolnym po raz kolejny nasza biblioteka szkolna przystąpiła do ogólnopolskiego programu „PoczytajMy” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ramach programu siedem uczennic z klasy VI c, skupionych w kole bibliotecznym pod opieką bibliotekarki Renaty Sikory , przygotowywało zajęcia czytelnicze dla dzieci z Przedszkola nr 15.
Od października do grudnia odbyło się pięć spotkań, w czasie których piątoklasistki czytały dzieciom bajki, baśnie i wiersze. Po lekturze razem z dziećmi bawiły się, rysowały, śpiewały oraz uczyły. Dziewczynki podczas zajęć często korzystały z tablicy interaktywnej, wyświetlały ilustracje do czytanego tekstu, omawiały prezentacje multimedialne do danego tematu spotkania. Dużą popularnością cieszyły się wśród przedszkolaków wyświetlane bajki lub gry i zabawy interaktywne.

     Celami programu było: wspieranie rozwoju dzieci (głośne czytanie maluchom rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata), budowanie emocjonalnej więzi między czytającymi a słuchającymi dziećmi (młodzi "lektorzy" stają się dla nich przewodnikami i często przyjaciółmi), kształtowanie nawyku czytania książek oraz promowanie czytelnictwa wśród młodych ludzi.

     Realizacja programu "PoczytajMY" pozwoliła czytającym wolontariuszkom rozwijać umiejętność publicznego wystąpienia, planowania działań oraz pracy w grupie.

Opracowała: R. SIkora

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd