Mikołajki to dzień wyczekiwany przez wszystkie dzieci. To właśnie w tym dniu z niecierpliwością oczekują one Świętego Mikołaja.

     Kalendarzowe mikołajki stały się okazją do przypomnienia słynnego literackiego Mikołajka, znanego dzieciom z książek, którego autorami są René Goscinny i Jean-Jacques Sempé. Mikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz… To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej. Ich przygody bawią polskich czytelników już od pół wieku!

     Tego dnia bibliotekarki, wychowawczynie oraz uczestniczki koła bibliotecznego i Szkolnego Klubu Książki czytały uczniom fragmenty opowieści o niesfornym chłopcu oraz zachęcały do ich wypożyczenia z naszej szkolnej biblioteki.Akcja ta została zorganizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

     W tym szczególnym dniu bibliotekę odwiedził prawdziwy Święty Mikołaj, który co prawda czytać z nami nie mógł, ze względu na nawał obowiązków, ale bardzo chętnie pozował do zdjęcia przy naszej książkowej choince.

Opracowała: R. Sikora

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!