29 marca odbyły się kolejne zajęcia dla przedszkolaków organizowane w ramach ogólnopolskiego programu „PoczytajMy”. Tematem spotkania były wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Uczestniczki programu „PoczytajMy” zaprezentowały dzieciom takie popularne utwory jak „Okulary”, „Skarżypyta”, „Samochwała” i inne, „wyśpiewały” „Kaczkę Dziwaczkę” oraz „Na wyspach Bergamutach”.

     Na zakończenie maluchy bawiły się ze starszymi koleżankami i kolegami w „Lokomotywę”. Dzieci otrzymały karteczki z rysunkami oddającymi słowa wiersza Juliana Tuwima. Natasza czytała głośno utwór, a Piotr był maszynistom. W miarę czytania, kiedy padały słowa – obrazki, przedszkolacy dołączali do tworzącego się pociągu. Później pociąg „objechał” bibliotekę. Zabawa tak spodobała się małym gościom, że trzeba ją było powtórzyć.

     Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem z lokomotywom. Czekamy na nie z niecierpliwością!

Opracowała: R. Sikora

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd