Wszystko jest poezją, każdy jest poetą.
Edward Stachura


     Życie każdego człowieka to nieustanne zmagania, codzienne troski, ale też wzniosłe i radosne chwile, które często stają się inspiracją do pisania. Wielu z nas stara się wówczas „przelać" swoje myśli i pragnienia na papier, ale tylko nieliczni są gotowi zaprezentować autorskie dzieła przed szerszą publicznością.

     To właśnie z myślą o tej niezwykle twórczej grupie dzieci zostało zorganizowane "Spotkanie w bibliotece z... poezją". Młodzi literaci, którzy już wcześniej pisali utwory w ramach konkursów poetyckich, tym razem mieli niepowtarzalną okazję, aby zaprezentować swoje liryczne rozmyślania koleżankom i kolegom. Prezentowane utwory okazały się prawdziwymi perełkami. Zachwycały formą i dojrzałością w ujmowaniu tematyki, a niezwykła oprawa, blask świec i nastrojowa muzyka w tle dopełniły całości.

   Termin spotkania nie był przypadkowy. 21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Poezji, co znalazło odzwierciedlenie w wystroju biblioteki oraz prezentacji twórczości AgnieszkiOsieckiej, której 80. rocznica urodzin przypadała w październiku ubiegłego roku, a 20. rocznica śmierci w marcu tego roku.

     Tego typu inicjatywy utwierdzają nas w przekonaniu, że w SP9 nie brakuje wrażliwych i twórczych osób. Mamy nadzieję, że niebawem poznamy kolejne z nich.

     Z okazji Dnia Poezji został wydany specjalny numer gazetki „Szkolny Luz” - w całości poświęcony twórczości naszych uczniów.

Opracowała: R. Sikora

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd