W dniu 18 marca 2017 r. chętni uczniowie, w tym działający w kole informatyczno – przyrodniczym, wzięli udział w rajdzie, na którym zrealizowano kilka celów. Uczestnicy, wędrując przez nasze miasto, obserwowali zbliżającą się wielkimi krokami wiosnę. Przeprowadzali sondę uliczną, zadając przechodniom pytanie „Kim był Ignacy Łukasiewicz?” Dłuższy przystanek zrobili w Dziecięcej Bibliotece Publicznej na ul. Królowej Jadwigi. Wzięli tam udział w zajęciach bibliotecznych, które poprowadziła pani Renata Sikora, bibliotekarka z naszej szkoły. Przeczytała dzieciom fragment książki „Być jak Ignacy”, powieści autorstwa Romualda Pawlaka oraz zaprezentowała krótki film o Łukasiewiczu. Następnie uczniowie oglądali książki naukowe o tematyce związanej z obiegami w przyrodzie. Podczas spaceru towarzyszył małym rajdowcom deszcz, co jednak nie zniechęciło ich do wędrowania. Na koniec dopytywali się o kolejną wyprawę.

opracowała E. Skupińska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!