Kolejne spotkanie z przedszkolakami w ramach programu „PocztajMy” zostało uświetnione występem szkolnego zespołu teatralnego „Melpomenki”, którego opiekunką jest pani Sylwia Napieralska.

Uczniowie wcielili się w role znanych bajkowych postaci, a przedstawiona przez nich historia obrazowała, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni edukacja czytelnicza. Kolorowe stroje, oryginalne dekoracje i rekwizyty „przeniosły” zebranych w zaczarowany świat baśni i bajek, a współczesne utwory muzyczne wprawiły ich w doskonały nastrój. Mali widzowie bardzo żywo reagowali na wszystko co działo się „na bibliotecznej scenie”.

Forma i tematyka występu „Melpomenek” współgrała z obchodami Dnia Teatru oraz Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Opracowała: R. Sikora