29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To wydarzenie ma w naszym kraju już trzynastoletnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Szkolna książnica od kilu lat włącza się w tę akcję, propagując głośne czytanie wśród uczniów i nauczycieli. Tegoroczne obchody, wzorem ubiegłego roku, objęły całą szkołę. Czytali wszyscy: nauczyciele, rodzice, wychowawcy świetlicy, pracownicy obsługi, no i oczywiście bibliotekarki. Oprócz głośnego czytania były także rozmowy o ulubionych książkach, które przynieśli dzisiaj uczniowie, dyskusje oraz inne zajęcia inspirowane przeczytanym tekstem.

     Biblioteka szkolna zaprosiła dzisiaj w swoje progi wszystkich uczniów klas I - III, aby popularyzować twórczość Janiny Porazińskiej, której rocznica urodzin przypada także 29 września. Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak to "Agata nogą zamiata", uczniowie klas drugich poznali przygody "Szewczyka Dratewki", a trzecioklasiści wysłuchali kilku bajek o zwierzętach z tomu "Zuchwały strzyżyk".

     Czytelnicze spotkania dały wszystkim mnóstwo radości i zachęcały swą formułą do propagowania głośnego czytania. Stały się także okazją do uroczystej inauguracji kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" w nowy roku szkolnym.

Opracowała: R. Sikora

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!