We wtorkowy poranek uczniowie klasy III c wyruszyli do Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży ostrowskiej Biblioteki Publicznej. Droga wiodła przez jordanowskie ogródki, gdzie dzieci chętnie korzystały ze  sprzętów do rekreacji. Podążając dalej podziwiały jesienne uroki Parku Miejskiego. Kolejnym etapem wędrówki był ostrowski rynek  z uroczymi kamieniczkami, ratuszem i pomnikiem Stefana Rowińskiego.

     Po tak atrakcyjnym spacerze, trzecioklasiści dotarli do celu. Tu młodych ludzi powitała bibliotekarka pani Mariola Garbarczyk. Przekazała zebranym najważniejsze informacje dotyczące zasad korzystania i zachowania w bibliotece publicznej. Pokazała jak ustawione są zbiory, zwłaszcza w wypożyczalni dla najmłodszych. Później był czas na samodzielne „buszowanie” wśród regałów i książek.
Po przejściu do czytelni dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w rozwiązywaniu literackich zagadek. Ogromną „ frajdę” sprawiła wszystkim  zabawa na podłodze interaktywnej.

     Po takiej rozgrzewce intelektualnej, ruchowej i sprawnościowej trzecioklasiści wzięli udział w konkursie czytelniczo – plastycznym pod hasłem  „I Ty zostań kumplem Mikołajka” , który został zorganizowany z okazji 40 rocznicy śmierci Rene Goscinny`ego autora książek o „Mikołajku”. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały okolicznościowe zakładki do książek oraz słodkie „małe co nieco”.

     Teraz uczniowie klasy III c będą czekać z niecierpliwością do 9 listopada, kiedy to zostaną ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „I Ty zostań kumplem Mikołajka”. Za wszystkich mocno trzymamy kciuki

Opracowała: R. Sikora

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd