W czwartek odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Spotkanie w bibliotece z ...". Gościem była pani Eugenia Zawidzka, ostrowska poetka, która z powodzeniem zajmuje się twórczością poetycką, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Jej utwory są nagradzane i wyróżniane w wielu konkursach literackich. Poezja dla najmłodszych pisana jest prostym i jasnym językiem, zawiera realne prawdy płynące z obserwacji otaczającego świata. Ponadto wyjaśnia tajemnice przyrody oraz przekazuje młodemu czytelnikowi życiowe mądrości.

     Pani Eugenia Zawidzka pięknie przeczytała dzieciom zgromadzonym w czytelni naszej biblioteki swoje wiersze z najnowszego tomiku „Bajkowe zwierzaki na ścieżkach przygód”, a także utwory z książki  „Słonecznikowe lato". Uczniowie z uwagą wysłuchali  lirycznych prezentacji wierszy oraz wyjaśnień autorki nawiązujących do okoliczności ich powstania.

     Mali słuchacze byli bardzo ciekawi, jak wygląda praca literatki. Zadawali wiele pytań, na które pani Eugenia cierpliwie i wyczerpująco odpowiadała.  Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze.

     „Spotkanie w bibliotece z ..." to cykliczna akcja czytelnicza biblioteki szkolnej zainicjowana przez bibliotekarkę Renatę Sikorę w 2014 roku. Projekt prowadzony jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom".

Opracowała: R. Sikora

 

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd