W ostatnim dniu września grupa uczniów z klas czwartych i piątych, pod opieką pani Renaty Sikory i pani Elżbiety Skupińskiej, wyruszyła na trasę kolejnego rajdu. Celem wyprawy było poszukiwanie oznak jesieni, która zagościła w Polsce 22 września o godz. 22.20. Młodzi turyści przyglądali się uważnie drzewom, które mieniły się kolorami i szukali babiego lata. W trakcie wędrówki ulicami naszego miasta dotarli do dzielnicy Zębców i do Osiedla Bajkowego. Tu został zrealizowany drugi cel rajdu. Uczniowie, spacerując urokliwymi uliczkami osiedla, odszukiwali ich nazwy związane z postaciami bajkowymi z literatury i filmu. Odczytywali fragmenty książek, opisujących dzieje Koziołka Matołka, Koszałka Opałka, Piotrusia Pana i sami opowiadali o przygodach Bolka i Lolka, Kubusia Puchatka czy Jasia i Małgosi. Na koniec, uczestnicząc w konkursie, utrwalili zdobyte informacje o bajkowych postaciach. W ten sposób wzięli udział w projekcie czytelniczym, realizowanym przez szkolną bibliotekę.

Spacer wszystkim bardzo się podobał, zwłaszcza, że dzień był ciepły i słoneczny.

Opracowała: E. Skupińska

DMC Firewall is a Joomla Security extension!