W piątkowe przedpołudnie klasa II a miała niecodzienną lekcję. Gościem drugoklasistów była pani Barbara Albertowska - lektorka języka hiszpańskiego, która postanowiła uczniom przybliżyć kulturę Hiszpanii.

     „Podróż” rozpoczęła się od przeczytania przez gościa hiszpańskiej baśni pt. „Półkurek” z tomu „Baśnie i legendy różnych narodów” w opracowaniu Józefa Rodziewicza. Rozmowa z dziećmi pozwoliła im na lepsze zrozumienie tekstu oraz zgłębienie morału i praktycznych życiowych mądrości w nim zawartych. Uczniowie dowiedzieli się także, że ten bajkowy symbol znajduje się do dziś na jednym z budynków Madrytu – stolicy Hiszpanii.

     Po literaturze przyszła kolej na taniec. Pani Basia zaprezentowała flamenco - hiszpański taniec i nauczyła dzieci podstawowych ruchów i gestów, wykorzystując tradycyjne atrybuty, takie jak wachlarz i marakasy.

     Uczniowie mieli także okazję do nauki podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim. Okazało się, że niektóre słowa brzmiące tak samo w języku polskim i hiszpańskim, oznaczają zupełnie coś innego, co wywoływało salwy śmiechu. Były także różne ciekawostki o Hiszpanii i jej tradycjach, a także kolorowanki z różnymi symbolami.

     Na zakończenie sympatycznej i pouczającej wizyty, klasa II a podziękowała miłemu gościowi, oczywiście po hiszpańsku, za ciekawe zajęcia.

     Spotkanie zostało zainicjowane przez panią Barbarę Albertowską, która jest absolwentką naszej szkoły i bibliotekarkę Renatę Sikorę, a także Małgorzatę Frąszczak – wychowawczynię klasy II a, a odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” oraz akcji „Spotkanie w bibliotece z …”. 

Opracowała: R. Sikora

 

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!