MIŁA NIESPODZIANKA DLA SKO-WICZÓW

W piątek 14 grudnia br. czterdziestoosobowa grupa naszych uczniów wzięła udział w spektaklu „Królowa Śniegu”. To niesamowite wydarzenie miało miejsce w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Dzięki dużemu zaangażowaniu i udziałowi w programie oszczędnościowym SKO, dzieci zostały uhonorowane biletami przez PKO S.A.

Z inicjatywy dyrekcji naszej szkoły i uprzejmości senatora RP Łukasza Mikołajczyka, uczniowie dodatkowo odwiedzili Sejm i Senat. Mimo wielu obowiązków, pan Senator towarzyszył nam przez cały czas w zwiedzaniu obu izb parlamentu. W międzyczasie, w miłej i świątecznej atmosferze spacerowaliśmy ulicami stolicy, podziwiając piękny bożonarodzeniowy wystrój.

Bardzo dziękujemy za dofinansowanie przejazdu Radzie Rodziców działającej w naszej szkole.

Opracowały: M. Gryczka i M. Ligęza

 

FOTO MIŁA NIESPODZIANKA DLA SKO-WICZÓW

EDUKACJA FINANSOWA

Od października 2017 roku po dzień dzisiejszy w naszej szkole organizowane są zajęcia z „edukacji finansowej”.  W tym roku szkolnym w zajęciach tych mogą uczestniczyć uczniowie klas V. Na zajęciach przekazywana jest młodzieży praktyczna wiedza finansowa i umiejętność wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić uczniom świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie. Dzieci  zapoznawane są z podstawowymi pojęciami z zakresu ekonomii, uświadamiana jest im wiedza na temat  szeregu instytucji finansowych. Głównym celem „edukacji finansowej” jest zaszczepienie w młodych ludziach chęci oszczędzania oraz racjonalnego i świadomego podejmowania decyzji o własnych finansach.

Opracowała: M. Ligęza

 

FOTO EDUKACJA FINANSOWA

MISTRZ OSZCZĘDZANIA - ETAP MIĘDZYSZKOLNY

17 maja br. w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim braliśmy udział w III edycji Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz oszczędzania", który został zorganizowany we współpracy szkoły z PKO Bank Polski.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu ostrowskiego, które działają w ramach programu edukacji finansowej Szkolne Kasy Oszczędności. W rywalizacji wzięło udział 18 placówek. Przedstawicielami naszej szkoły byli: na poziomie I – III – Amelia Kłysz i Adam Sułkowski, na poziomie IV – VI – Mateusz Smardz i Łukasz Mikołajewski. Nagrody dla zwycięzców ufundowali pracownicy Oddziału I PKO Bank Polski w Ostrowie Wielkopolskim. Nad sprawnym przebiegiem konkursu oraz prac komisji czuwali nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 11.

Celem konkursu było przede wszystkim rozpowszechnianie idei oszczędzania wśród najmłodszych. Uczestnicy pracowali w dwuosobowych zespołach wyłonionych w etapie szkolnym. Wykazali się niebywałą znajomością zagadnień dotyczących funkcjonowania banku, jak również sprawnością rachunkową w rozwiązywaniu zadań matematycznych.


Opracowała: M. Ligęza

 

FOTO MISTRZ OSZCZĘDZANIA - ETAP MIĘDZYSZKOLNY

WIZYTA KLASY IV D W BANKU PKO BP

W ubiegły piątek 4 maja klasa IV d wraz z opiekunem SKO p. Martyną Ligęzą udała się do Banku PKO Bank Polski w Ostrowie Wielkopolskim, z którym nasza szkoła współpracuje w ramach projektu Szkolna Kasa Oszczędności (SKO). Wizyta pozwoliła dzieciom zaznajomić się z dawnym oraz współczesnym funkcjonowaniem oddziału. Największe wrażenie wywarły na uczniach eksponaty. Ogromną radość sprawiło dzieciom pisanie na maszynie. Oprócz tego miały okazję zobaczyć telefon na korbkę, liczarkę do banknotów oraz urządzenie sprawdzające autentyczność pieniędzy. Przez całą naszą wizytę towarzyszyła nam pani dyrektor Barbara Rosik. Na koniec naszej wizyty w banku dzieci otrzymały pamiątkowy upominek. Celem wizyty było zaszczepienie w dzieciach chęci oszczędzania, przedsiębiorczości oraz nabycie informacji dotyczących funkcjonowania banku.

Opracowała: M. Ligęza

 

FOTO WIZYTA KLASY IV D W BANKU PKO BP

WIZYTA W BANKU PKO BP

27 kwietnia odbyła się wycieczka do Banku PKO Bank Polski w Ostrowie Wielkopolskim z którym nasza szkoła współpracuje w ramach projektu SKO Szkolne Kasy Oszczędności. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy II a wraz w z wychowawcą p. Małgorzatą Frąszczak oraz opiekunem SKO kl. I – III p. Moniką Wróblewską.

W trakcie spotkania z pracownikami banku dzieci poznały zasady funkcjonowania oddziału. Uczniowie mogli nie tylko zwiedzić bank i poznać pracę bankowców, ale także oglądać eksponaty.  Przyglądały się maszyną, które ułatwiają prace kasjerów, np. liczarka do banknotów oraz urządzenie sprawdzające autentyczność pieniędzy. Największe zainteresowanie uczniów przyciągnęła maszynka do liczenia monet.

Kolejnym etapem naszej wizyty było spotkanie z panią dyrektor Banku, która chętnie odpowiadała na nasze pytania. Pani dyrektor zaprezentowała swoje zbiory starych maszyn do pisania oraz aparatu telefonicznego. Na zakończenie naszej wizyty każdy uczeń otrzymał pamiątkowe upominki.

Celem wycieczki było zdobycie podstawowej wiedzy na temat bankowości, popularyzacja idei oszczędzania oraz przedsiębiorczości wśród uczniów.

Opracowała: M. Wróblewska

 

FOTO WIZYTA W BANKU PKO BP

POMYSŁOWA SKARBONKA

Opiekunowie Szkolnej Kasy Oszczędności zorganizowali w naszej szkole konkurs plastyczno – techniczny pt. "Pomysłowa skarbonka", skierowany do wszystkich uczniów klas I-VI. Zadaniem dzieci było wykonanie najciekawszej skarbonki z dowolnego materiału. Konkurs trwał od 9 lutego do 2 marca br., w którym udział wzięło 30 uczniów. Dnia 13 marca 2018 roku odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie dzieciom dyplomów oraz nagród. Konkurs oceniany był w dwóch kategoriach wiekowych, klasy I-III oraz IV-VI.

Laureatami konkursu zostali:

Wśród klas I-III:
 – miejsce I
Kacper Krysztofiak 1a
Antonina Staszak 2b
- miejsce II
Agnieszka Włodarczyk 3d
Amelia Albertowska 2a
- miejsce III
Maja Dziuba 1a
Julia Klamka 3b
- wyróżnienie

Maria Ziółkowska

Wśród klas IV-VI:
- miejsce I
Julia Chojka 4d
Gabryjela Michalak 5a
- miejsce II
Piotr Perz 4b
Maksymilian Dziuba 6b
- miejsce III
Anna Walczak 5c
Igor Ziółkowski 5d
- wyróżnienie
Jan Janiak 6b

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 Opracowała: M. Ligęza

 

FOTO POMYSŁOWA SKARBONKA

SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM BANKU PKO BP

W piątek 9 marca uczniowie klasy III c  uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji bankowej z SKO. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Barbarę Rosik Dyrektor Obsługi Klienta banku PKO BP w ramach działalności szkolnej kasy oszczędnościowej SKO w naszej szkole.

W czasie lekcji uczestnicy nabyli wiedzę, dotyczącą podstaw oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi, dowiedzieli się dlaczego warto oszczędzać pieniądze oraz poznali historię Banku. Dużą atrakcją okazało się spotkanie z dwoma pluszowymi postaciami SKO – Żyrafką Lokatką oraz Pancernikiem. Trzecioklasiści doskonale poradzili sobie z zadaniami, rozwiązywali rebusy oraz krzyżówki. Bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które z pewnością utrwaliły i pogłębiły wiedzę dotyczącą oszczędzania. Na zakończenie otrzymali upominki przywiezione przez naszego gościa.

Edukacja finansowa najmłodszych to wspaniałe, ale i ambitne zadania. Warto promować wśród dzieci ideę mądrego gospodarowania pieniędzmi, gdyż z pewnością zaowocuje to w przyszłości rozważnymi i  trafnymi decyzjami finansowymi.

Opracowała: M. Wróblewska

 

FOTO SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM BANKU PKO BP

SZKOLNE KASY OSZCZĘDNOŚCI W SP9

     Dzień 31 października 2017 roku na pewno zapisze się w pamięci uczniów naszej szkoły. Właśnie dzisiaj dołączyliśmy do programu SKO (czyli Szkolne Kasy Oszczędności) i rozpoczęliśmy współpracę z bankiem PKO B. P. Pierwszym podjętym w tym zakresie działaniem była prezentacja celów i zasad organizacji SKO przez dyrektor obsługi klienta panią Barbarę Rosik wszystkim uczniom na apelach grupy wiekowej. Opiekunami szkolnego SKO zostały pani Monika Wróblewska (kl. I – III) oraz pani Martyna Ligęza (kl. IV - VI).

     Pomysł powstania SKO w naszej szkole narodził się z myślą zaszczepienia wśród uczniów idei gospodarowania posiadanymi oszczędnościami. Chcemy pokazać uczniom, że nawet najmniejszy systematycznie odkładany pieniądz w bliższej czy dalszej przyszłości przyniesie zysk w postaci zgromadzonej kwoty na zakup wymarzonej rzeczy lub kieszonkowego na wycieczkę czy wakacje.

     Celem SKO jest:
• kształtowanie wśród uczniów nawyku systematycznego oszczędzania,
• racjonalne gospodarowanie posiadanymi środkami finansowymi,
• popularyzacja wiedzy o działalności banków.

     Dzięki udziale w programie uczniowie:
• nauczą się zarządzania finansami osobistym,
• wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania,
• zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie,
• nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

     Do programu SKO mogą przystąpić wszyscy uczniowie klas I - VI ostrowskiej dziewiątki.. Każdy uczeń otrzymuje książeczkę, dzięki której może dokonywać wpłat i wypłat u opiekunów SKO. Ponadto posiada dostęp do swojego konta przez Internet, dzięki czemu uczy się nim zarządzać. Serwis internetowy umożliwia m.in. zakładanie wirtualnych skarbonek, czy też zdobywanie odznak.

     Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami programu na stronie www.pkobp.pl/sko. Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcą nauczyć się oszczędzać do przystąpienia do SKO! W tym celu należy oddać wypełnione przez rodziców oświadczenie do swojego wychowawcy.

     Pozdrawiamy!

Opiekunowie SKO: Monika Wróblewska i Martyna Ligęza

 

FOTO SZKOLNE KASY OSZCZĘDNOŚCI W SP9

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!