W ubiegły piątek 4 maja klasa IV d wraz z opiekunem SKO p. Martyną Ligęzą udała się do Banku PKO Bank Polski w Ostrowie Wielkopolskim, z którym nasza szkoła współpracuje w ramach projektu Szkolna Kasa Oszczędności (SKO). Wizyta pozwoliła dzieciom zaznajomić się z dawnym oraz współczesnym funkcjonowaniem oddziału. Największe wrażenie wywarły na uczniach eksponaty. Ogromną radość sprawiło dzieciom pisanie na maszynie. Oprócz tego miały okazję zobaczyć telefon na korbkę, liczarkę do banknotów oraz urządzenie sprawdzające autentyczność pieniędzy. Przez całą naszą wizytę towarzyszyła nam pani dyrektor Barbara Rosik. Na koniec naszej wizyty w banku dzieci otrzymały pamiątkowy upominek. Celem wizyty było zaszczepienie w dzieciach chęci oszczędzania, przedsiębiorczości oraz nabycie informacji dotyczących funkcjonowania banku.

Opracowała: M. Ligęza