Kolejny wyjazd w ramach projektu Erasmus + jest już miłym wspomnieniem. Uczniowie naszej szkoły (Róża Albert, Maria Sperling, Eliza Kubicka, Wiktoria Marczewska) wraz z opiekunami (Marią Gryczką i koordynatorem projektu Ewą Sobczak) odbyli kolejny wyjazd, tym razem na Litwę. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w projekcie Health Education and Learning, realizując poszczególne zadania w goszczącej szkole „RYTO” PROGIMNAZJA w Kiejdanach w dniach 20-24 maja 2019r. W projekcie uczestniczy 6 szkół: z Polski, Włoch, Grecji, Bułgarii, Turcji oraz Litwy. Jak dotąd odbyły się już 3 wyjazdy: do Bułgarii, Grecji i w minionym tygodniu na Litwę.  W spotkaniach biorą udział uczniowie oraz nauczyciele ze szkół partnerskich. Dzieci uczestniczyły w licznych zajęciach, np. w warsztatach poświęconych segregacji odpadów, uczyli się jak lepić tradycyjne pierogi litewskie, robić świece z wosku pszczelego, zagrali w hokeja halowego z uczniami szkoły specjalnej, poznali recepturę produkcji zdrowych lodów, czy też odbyli szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Nauczyciele ponadto wysłuchali wykładu na temat ważnej roli szczepień oraz poznali nowatorskie metody radzenia sobie ze stresem (Terapia Gongiem). Każda delegacja przygotowała również mini przedstawienie z użyciem dramy propagując zdrowy styl życia i jedzenia. Uczniowie z dziewiątki wykorzystali do tego celu bajkę „Czerwony Kapturek”. Oprócz ciężkiej pracy, był też czas na przyjemności, np. wyjazd edukacyjny do Nidy, pięknej nadmorskiej miejscowości, gdzie mieści się delfinarium, czy też do malowniczo położonego zamku w Trokach. W ostatni dzień wyjazdu była także możliwość zwiedzenia przepięknego Wilna. Kolejny wyjazd, w ramach projektu, dopiero w październiku, tym razem do odległej Turcji, przygotowania już trwają. Zapraszamy do zgłaszania się.

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd