Nasza szkoła już po raz drugi przyłączyła się do akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”. 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. My także wspólnie z UNICEF świętowaliśmy ten dzień, tym samym pokazując uczniom, że prawa dziecka są ważne dla naszej placówki. Na godzinach wychowawczych powstawały przepiękne plakaty, przedstawiane były filmiki i prezentacje, dzieci przyszły ubrane na niebiesko przyłączając się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć wszystkich zaprzyjaźnionych szkół partnerskich z projektu ERASMUS + "Health Education and Learning", który od roku realizowany jest w naszej szkole. Dzięki wyjazdom, w ramach jego realizacji, nasi uczniowie mają możliwość poznać dzieci z innych krajów, otworzyć się na ich kulturę i obyczaje. Prawa dzieci na świecie powinny być wszędzie takie same, bez względu na kolor skóry, wyznanie czy płeć. Ta idea przyświeca nam w codziennej pracy z dziećmi, a partnerstwo ze szkołami podstawowymi z Turcji, Włoch, Bułgarii, Litwy czy Grecji wzbogaca naszą wiedzę i pozwala lepiej wyjaśnić uczniom otaczający nas świat.

 Ewa Sobczak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd