14 listopada uczniowie klas VI naszej szkoły mieli okazję brać udział w inauguracji projektu edukacyjnego „DUMNI Z POLSKI”. Na zaproszenie dyrektora szkoły pani Justyny Uciechowskiej, prelekcję na temat ODZYSKANIA przez POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI wygłosił znakomity nauczyciel historii, a obecnie poseł na sejm VIII kadencji, pan Tomasz Ławniczak. W ciekawy sposób przedstawił drogę naszej OJCZYZNY do powrotu na mapy EUROPY I ŚWIATA. Dnia 7 i 10 listopada Społeczność SP9 uczciła już Narodowe Święto Niepodległości uroczystym apelem oraz zajęciami o patriotyzmie, odwadze i bohaterstwie naszych rodaków.

Zainaugurowany projekt będzie realizowany przez cały rok, na wielu płaszczyznach. Jego głównym celem jest uczczenie zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę, a także wychowanie naszych uczniów na prawdziwych patriotów. Uczniowie klas I-VI wezmą udział w lekcjach muzealnych przygotowanych przez Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pod hasłem: „Jaki znak Twój? Orzeł Biały!” oraz „Republika Ostrowska i powrót Wielkopolski do Rzeczypospolitej”. Na lekcjach wychowawczych poznają, jak patriotyzmu uczył nas nasz patron, Jan Paweł II. Umiłowanie Ojczyzny – Polski najmłodsi uczniowie zaprezentują wykonując prace plastyczne. Zaplanowane są także kolejne – cykliczne spotkania z historykami, którzy przybliżą naszym uczniom te trudne, ale jak ważne tematy. Podsumowaniem wszystkich działań będzie koncert PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH przygotowany przez uczniów naszej szkoły dla rodziców, nauczycieli oraz społeczności lokalnej pod kierunkiem pana Roberta Kaczorowskiego.

Autorzy innowacji zadbają również o wyeksponowanie symboli narodowych oraz przedstawienie i przybliżenie postaci związanych z najważniejszymi wydarzeniami dla naszej małej i dużej Ojczyzny.

Opracowała: M. Gryczka

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!