W roku szkolnym 2017/2018 kontynuowane są spotkania w ramach warsztatów kreatywnych w klasie III d. Uczniowie spotykają się w każdy czwartek i z ogromnym zaangażowaniem realizują proponowane im zadania. Na początku każdych zajęć dzieci zapoznają  się z materiałem i ochoczo przestępują do działania.

     Na pierwszym spotkaniu została wykonana praca grupowa, która polegała na stworzeniu obrazu PANI JESIENI z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych. Obraz ten tworzony był w ciągu dwóch spotkań. Sprytne rączki małych artystów skrupulatnie doklejały liście, tworząc piękną, jesienną suknię. Następnie wykonane zostało jesienne tło oraz powstała biżuteria z jarzębiny. Praca w okresie jesiennym zdobiła korytarz przy sali nr 25.

     W czasie kolejnego spotkania uczniowie dekorowali mydełka metodą decoupage. W tym celu uczestnicy warsztatów przygotowali odpowiednio powierzchnię mydełka. Następnie wycięli precyzyjnie elementy dekoracje, które zostały przy pomocy odpowiedniego lakieru przytwierdzone do mydełka. Po wysuszeniu mydełek odbyła się lekcja ich pakowania. W efekcie mydełka stały się  pięknym i niepowtarzalnym upominkiem. Kontynuacją mydlanej przygody była wyprawa do Muzeum historii wody, brudu i higieny. Tam poza cenną lekcją historii uczniowie klasy III d wykonali samodzielnie pachnące i kolorowe mydełka.   Dużo radości sprawiło dzieicom zadanie związane z komponowaniem zapachu oraz barwy mydełka.

     Kolejnemu spotkaniu towarzyszyło hasło TAŃCOWAŁA IGŁA Z NITKĄ. W czasie tych zajęć uczestnicy warsztatów wytrwale przewlekali nici przez maleńkie igielne otworki. Następnie z dużym zaangażowaniem tworzyli igielniki według własnych pomysłów. Prawdziwym wyzwaniem okazało się zadanie związane z przyszywaniem dekoracyjnych guzików.  Igielniki wykonane z wielką dokładnością posłużą w każdym domu do przechowywania przyborów do szycia.

     Celem spotkań jest rozwój kreatywności uczniów oraz wskazanie sposobów na twórcze spędzanie wolnego czasu. Uczestnicy warsztatów mają okazję zapoznać się z nowymi technikami i materiałami. Dzięki działaniom kreatywnym dzieci przekonują się, iż najładniejsza dekoracja oraz najpiękniejszy upominek to te, które wykonują samodzielnie. Udział w warsztatach pozwala na  podnoszenie wiary we własne możliwości i zdolności, doskonalenie umiejętności manualnych oraz spędzanie czasu miłej atmosferze.  Spotkania dają również możliwość współpracy w małym zespole.

     Przed uczestnikami warsztatów jeszcze wiele kreatywnych spotkań. Już niebawem warsztaty, które wprowadzą wszystkich w magiczną atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Opracowała: W. Oscenda

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!