Któż z nas jej nie lubi? Słodka, aksamitna, aromatyczna… Mowa oczywiście o czekoladzie, bo to właśnie ona poprawia nastrój i daje niesamowity zastrzyk energii (zwłaszcza wtedy, kiedy aura za oknami nas nie rozpieszcza). Magiczną moc tej „niezwykłej tabliczki” z pewnością poznali miłośnicy kinematografii, którzy obejrzeli film oparty na powieści Joanne Harris pt. „Czekolada”. Uczestnicy zajęć prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej pod hasłem „Bonjour la France, Dzień dobry Polsko… - kulturowe dziedzictwo Polski i Francji” również  docenili zalety ziaren kakaowca i przygotowali „słodką ucztę”. „Gwoździem programu” była fontanna, która w krótkim czasie pozwoliła z przyniesionych owoców, pianek i innych półproduktów wyczarować słodkości niczym z francuskiej kawiarni za rogiem. Dobry humor nie opuszczał uczniów do samego końca warsztatów. Dzieci z  uśmiechami na twarzach, „czekoladowymi wąsami” i  niezwykłym entuzjazmem obejrzały projekcję filmu pt. „Paryż – fascynująca podróż” i zaśpiewały francuskie piosenki – jeden z elementów przygotowywanego przez nich przedstawienia. W tak miłej atmosferze czas szybko mijał i młodzi adepci sztuki cukierniczej nawet się nie zorientowali, kiedy trzeba było wracać do domów. Jednak aromat czekoladowych słodkości unosił się po szkolnych korytarzach jeszcze bardzo długo po zakończonym spotkaniu.                        

     Opracowały: S. Napieralska, I. Trelka

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd