Święta Bożego Narodzenia za pasem. Ani się nie obejrzymy, a na niebie pojawi się pierwsza gwiazda, wszyscy zasiądziemy przy wspólnym stole i przełamiemy się opłatkiem. Uczestnicy zajęć prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej pod hasłem „Bonjour la France, Dzień dobry Polsko… - kulturowe dziedzictwo Polski i Francji” również nie zapomnieli o tej miłej tradycji i zorganizowali warsztaty w… świątecznym klimacie. Młodzi pasjonaci teatru i historii Francji zadbali o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Na stołach pojawiały się pachnące mandarynki, czekoladowe cukierki, wypieki według tradycyjnych babcinych receptur i gorąca herbata. W trakcie zajęć dzieci śpiewały jedną z najbardziej znanych kolęd – „Cichą noc” – oczywiście w języku francuskim i utrwalały pojęcia nawiązujące do świątecznych tradycji. Długim dyskusjom nie było końca. Kolejne zajęcia w ramach prowadzonej innowacji odbędą się w nowym roku. Koordynatorzy projektu już teraz opracowują ich plan. A tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na pierwszy śnieg i spotkania w rodzinnym gronie. JOYEUX NOËL, WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

 

                    Opracowały: S. Napieralska, I. Trelka

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd