Za nami bardzo długi i pracowity I okres roku szkolnego 2017/2018. Dla uczniów rozpoczął się teraz czas błogiego lenistwa. Jednak uczestnicy zajęć organizowanych w ramach innowacji pedagogicznej pod hasłem Bonjour la France, Dzień dobry Polsko… - kulturowe dziedzictwo Polski i Francji to tak aktywni młodzi ludzie, że nawet zimową przerwę w nauce postanowili spędzić kreatywnie. Młodzi pasjonaci Francji i sztuki teatralnej wzięli już udział w cyklu różnorodnych warsztatów i spotkań. Tym razem uczniowie klas: V b i VI b postanowili opuścić mury SP 9  i wybrać się do pracowni o wdzięcznej nazwie „Mydło i Powidło”. Pierwszy poniedziałek ferii okazał się doskonałym terminem. Nasi artyści zebrali się w szkole już o godzinie 9 rano, skąd wyruszyli w kierunku ulicy Wolności. Zimowy spacer stał się okazją do miłych rozmów i aktywności fizycznej. Po dotarciu do celu, uczestnicy „Warsztatów mydlarskich” dobierali składniki, zapachy, barwy i formy, z których komponowali własnoręcznie wykonane mydełka. Następnie przyszedł czas na zwiedzanie „Muzeum Historii Wody, Brudu i Higieny”. Dzięki temu uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby w nieco inny sposób spojrzeć na zmiany zachodzące w nawykach związanych z  higieną. Zainteresowani przekonali się, jak wiele niebezpiecznych dla zdrowia bakterii i zarazków zagraża tym, którzy zapominają o konieczności częstego mycia rak. Zajęcia przyczyniły się więc również do profilaktyki zachowań prozdrowotnych. Trzeba przyznać, że w trakcie tak twórczego spotkania, każdy mógł dać upust swojej fantazji, a przy okazji dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat zdrowia  i codziennej higieny. A mydełka? No cóż… w krótkim czasie powstały prawdziwe dzieła sztuki niczym z francuskich mydlarni. Teraz mogą stać się oryginalnym drobiazgiem, którym uczniowie obdarują bliskie im osoby.

                                                                           Opracowały: S. Napieralska, I. Trelka

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!