"Najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście"
Alen Baxton
 

     Tuż przed świętami odbyły się w naszej szkole kolejne zajęcia z cyklu "Mamo, Tato pamiętajmy o wspólnej zabawie". Tym razem do wspólnej zabawy przystąpili rodzice i uczniowie z klasy 1 d (wych. Kamila Szkudlarek) oraz z klasy 3 d (wych. Wioleta Oscenda). Dzieci razem ze swoimi rodzicami spędzili miłe popołudnia na zajęciach, które składały się z dwóch części. Zgodnie z tradycją pierwsza cześć zajęć odbyła się na sali gimnastycznej. Rodzice razem ze swoimi pociechami uczestniczyli w zabawach ruchowych przy muzyce, z wykorzystaniem chusty animacyjnej Klanzy. Radość dzieci była ogromna zwłaszcza w czasie zabaw z elementami rywalizacji. Doskonałym zadaniem okazał się wyścig zespołów na dużych nartach, któremu towarzyszyło wiele śmiechu i radości. Nie zabrakło także przyjemnych ćwiczeń wykonanych Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Drugą częścią spotkania były kreatywne warsztaty plastyczne, w czasie których dzieci z pomocą rodziców wykonały bałwanki ze skarpetek. Rodzice przygotowywali skarpetki, a dzieci z dużym zaangażowaniem wypychały je watą. Na końcu bałwanki otrzymały wesołe imiona. Celem spotkań jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę zabawy rodziców z dziećmi. Przed nami kolejne rodzinne spotkania zaplanowane na wiosnę.

Opracowały: W. Oscenda, K. Szkudlarek

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd