Obcowanie z powszechnie obecną technologią jest nie lada wyzwaniem. Niejeden dorosły człowiek ma trudności z odnalezieniem się w nowoczesnym świecie pełnym komputerów, smartfonów i robotów. Dzieci jednak bardzo szybko opanowują technologiczne nowinki i potrafią bez problemu z nimi pracować. Można to zaobserwować podczas cotygodniowych zajęć "Godzina z technologią" organizowanych dla uczniów klas I-III od października.

Podczas zajęć dzieci mają okazję pracować z ciekawymi narzędziami, które pomagają im w uczeniu się. Wykonywanie zadań przy komputerze, przechodzenie kolejnych poziomów w aplikacji na tablecie, korzystanie z moinitora interaktywnego, czy wreszcie nauka podstaw programowania z wykorzystaniem robotów Ozobot i Photon nie stanowią dla uczniów żadnego problemu. Kolejne, coraz trudniejsze zadania, są dla nich wyzwaniem, które podejmują z wypiekami na twarzy.

Wysoka frekwencja na każdych zajęciach jest dowodem na to, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły uwielbiają wszelkie technologie i potrafią z nich korzystać tak, by nauczyć się jak najwięcej.

Opracowała: A. Resler

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!