W miniony czwartek uczniowie klasy III d wyruszyli w niezwykłą podróż. Tym razem po dzieci nie przyjechał autobus. Na uczestników wycieczki czekały liczne zadania związane z realizowaną w klasie innowacją „Jestem dzielny i samodzielny”. Już w miejskim autobusie uczniowie samodzielnie kasowali bilety i przestrzegali zasad kulturalnego i bezpiecznego zachowania w miejscach publicznych. Następnie niestrudzeni tropiciele przygód samodzielnie rozczytali rozkład jazdy PKP i zakupili dla siebie odpowiednie bilety.

Wejście na wskazany na bilecie peron, wsłuchanie się w zapowiedzi dotyczące nadjeżdżających pociągów oraz zajęcie właściwych miejsc – to zadania z którymi wycieczkowicze poradzili sobie bez większego trudu. W murach ostrzeszowskiego Klasztoru Sióstr Nazaretanek powitała uczniów Siostra Agata, która zaprosiła wszystkich na śniadanie na trawie. Po posiłku przyszedł czas na wysłuchanie tajemnic dotyczących piśmiennictwa i jego początków. Udział w warsztatach „Pisania gęsim piórem” zaowocował pięknymi literami oraz nieco brudnymi paluszkami. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z efektów swej pracy.

Kolejnym etapem wyprawy była wizyta w podziemiach kościoła, których ściany ozdobione były różnymi cytatami oraz obrazami założycieli zakonu i parafii. Uśmiechnięta zakonnica wyczerpująco odpowiadała na mnóstwo zadawanych pytań. Następnie wycieczkowicze odwiedzili Muzeum Miasta Ostrzeszowa. W nim, po zapoznaniu się z etapami powstawania papieru uczniowie klasy III d ochoczo przystąpili do tworzenia kart z mokrej celulozy z odciskiem własnej dłoni.

Ostatnim punktem programu było wejście  na basztę kazimierzowską. W drodze na szczyt  dzieci miały okazję poznać nazwy nieistniejących obecnie zawodów. Na samej górze nagrodą za pokonanie licznych schodów była możliwość podziwiania piękniej panoramy miasta. Niestrudzeni wycieczkowicze wrócili do domów zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Opracowały: J. Bury, W. Oscenda

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!