W maju chętni uczniowie klas V-VII wzięli udział w innowacji pedagogicznej z języka angielskiego, której celem było poszerzenie znajomości słownictwa, rozwijanie umiejętności tłumaczenia i interpretacji tekstu przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Uczniowie każdego dnia poszukiwali ukrytych w szkole zagadek - przysłów wykorzystując kody QR. Dzieciom bardzo spodobało się innowacyjne podejście do nauki języka angielskiego o czym świadczy liczba osób, które wyraziły chęć udziału w tym przedsięwzięciu. Swoją znajomością przysłów uczniowie wykazali się podczas krótkiego testu sprawdzającego, z którym  wszyscy doskonale poradzili sobie. 
Do realizacji innowacji wykorzystano następujące przysłowia:
Actions speak louder than words.
Clothes do not make a man.
You can’t judge a book by its cover.
Laughter is the best medicine.
No bees no honey, no work no money.
Don’t count your chickens before they are hatched.
It never rains but it pours.
Too many cooks spoil the broth.
The early bird catches the worm.
Where there is a will, there is a way.


Opracował:
Zespół nauczycieli języków obcych

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!